Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

ΜΟΝΟΣ ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ Ο ΚΑΣ

Κυριακή, 14-Οκτ-12, 15:30 ΓΗΠΕΔΟ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
                                    ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑΣ Ο Κ.Ο.Θ   77-63

Μεγάλη νίκη για τους παίδες του ΚΑΣ σ' ένα δυνατό παιχνίδι στο κλειστό των Βασιλικών.
Για τρία δεκάλεπτα κρατήθηκε ο Κ.Ο.Θ. στο παιχνίδι, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΚΑΣ πάτησε γκάζι και έφτασε σε μια εύκολη νίκη τελικά με 77-63. Το σκορ θα μπορούσε
να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αν τα παιδιά του Χρήστου Ρώσσιου δεν έδειχναν σημάδια επιπολαιότητας, χάνοντας πολλά εύκολα καλάθια. Η εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς και η κούραση των αντιπάλων οδήγησαν τον ΚΑΣ στη τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες και έμεινα πλέον μόνοι πρώτοι στον όμιλο.

Δεκάλεπτα: 13-18, 32-35, 51-50, 77-63

Διαιτητές: Οικονόμου-Τζιοβανάκης

ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ (Ρώσσιος): Ραμφόπουλος 4, Λαζαρίδης 15, Μαλλιάρας, Φίλλιος 4,Τσολάκης 14(1), Χατζηγεωργιάδης 6, Λαγός 22(1), Ναλπαντίδης 2, Μυλωνάς, Ζαγωρίτης 10, Αναγνώστου Σ, Αναγνώστου Σωτ.

ΑΧΙΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ(Εργανιάν): Παπαδόπουλος 28, Βαρδάκης 2, Γκάρτζιος 2, Γρηγορίου, Πανάς 4, Καραγαβριηλίδης, Ανδρουτσόπουλος 10, Νικήτας, Μπάντζος 10, Λιάλιος 7.